Насіння озимого ячменю

Технологія вирощування озимого ячменю

Озимий ячмінь – одна з основних зернових культур! Біологічні властивості ячменю дозволяють йому раціонально використовувати осінньо-зимові опади, тому при сприятливих умовах перезимівлі з озимого ячменю можна зібрати значно більший урожай по сра рівняно з затятим ячменем. Озимий ячмінь дозріває на 8-12 днів раніше ніж озима пшениця. Має високий потенціал врожайності. Середній показник врожайності 60-80 ц / га.

Біологічні особливості озимого ячменю

Оптимальна температура для проростання насіння озимого ячменю 19-20 С, але перші сходи можуть з’явитися і при температурі 3-4 С. Для відмінного проростання насіння необхідно достатньо вологи в кількості 50% від маси. Озимий ячмінь – рослина довгого світлового дня, тому для його нормального росту і розвитку важлива умова тривалого освітлення. Добре реалізує свій потенціал на родючих чорноземах і зв’язкових типах грунтів. Непридатними для вирощування озимого ячменю вважаються кислі, солоні і піщані п очви. Озимий ячмінь вологолюбна культура, але на надлишок вологи реагує негативно. Оптимальний показник волого забезпечення нижче, ніж у озимої пшениці, так як ячмінь має інтенсивний розвиток навесні, краще використовує грунтову вологу, має більш короткий весняно-літній період вегетації.

Сорти озимого ячменю

Підбір сорту – важлива умова отримання високих врожаїв. Провідні фахівці рекомендують вирощувати мінімум два, максимум три сорти, які будуть різними за екологічними ознаками, що забезпечить максимальний показник врожайності за сезон. За останні роки вітчизняні та зарубіжні фахівці створюють і впроваджують нові сорти, які мають високий генетичний потенціал врожайності, стійкість до низьких температур, вилягання, хвороб і шкідників.

Попередники

Для озимого ячменю кращими попередниками є люцерна, кукурудза, картопля і баштанні культури. Часто озимий ячмінь вирощують також по зерновим стерньових попередниках і навіть при таких умовах він забезпечить більшу врожайність в порівнянні з озимою пшеницею, але не варто забувати про ризик появи такого шкідника як хлібна жужелиця та для попередження його появи краще протравить посівний матеріал інсектицидними протруйниками. Також можливе вирощування озимого ячменю і після просапних попередників – кукурудзи, буряків та соняшнику.

Обробка грунту

На тип основного обробітку грунту під озимий ячмінь впливають попередник, кліматичні і грунтові умови, а також терміни виконання. Глибокий орний шар покращує тепловий і повітряний режим, сприяє збереженню вологи і поживних речовин, які переходять в доступну форму. Фахівці не рекомендують сіяти ячмінь по тільки вспаханому полю, адже це може призвести до вимерзання рослин. Основний обробіток завжди закінчується передпосівної культивації на глибину 5-8 см.

Посів озимого ячменю

Рекомендована норма при оптимальних термінів сівби 4,5-5 млн схожих насінин на 1 га, в умовах пізнього посіву – 6 млн. В умовах оптимального строку сівби рослини добре кущаться на зиму, що є запорукою доброї перезимівлі.

Оцініть якість продукції
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 оценок, среднее: 5,00 из 5)
Завантаження...
Фільтр
×
Фильтрация по цене

Селекція

Оригінатор

Потенціал врожайності

Тип яровизації

Морозостійкість

Стійкість до посухи

Найкращі області для вирощування

Стійкість до хвороб

Тип колосу